İçeriğe geç

Yaşam Ayavefe Kimdir

İş dünyasının genç ve tanınan isimlerinden biri olan Yaşam Ayavefe’nin hayatını heyecan ve mutlulukla takip ediyoruz. Çünkü kendisi ülkesini temsil eden başarılı bir girişimcidir. Sürekli olarak proje üretiyor ve hayata geçiriyor. Genç girişimci ve başarılı iş adamı ödüllerini almasına en büyük etken de üretkenliği muhakkak. Kendisine tanınan eğitim ve çalışma fırsatlarına o da ekibindeki gençlerden esirgemiyor.

Yaşam Ayafe Kimdir? Ne İş Yapar?

1984 yılında dünyaya gelen Yaşam Ayavefe Adana’da doğmuş ve çocukluğunu orada geçirmiştir. Babasının görevi sebebiyle çocukluk ve gençlik yıllarının tamamı Adana’da geçmiştir. Büyüdüğü şehri çok sevmiş ve en başarılı iş projelerini tasarlarken burayı göz önünde tutmuştur.

Yörede yaşayan insanların iş edinme konusunda ne kadar ihtiyaç sahibi olduğunu hiç unutmadı. Zaman zaman yurt dışı otel projelerine de yine buradan işçi tayin edecektir.

Üniversite eğitimine geldiği zaman aklında birkaç farklı bölüm olduğunu söylüyor. Az zamanda çok işler yapmak en büyük hayali. Bunun için öncelikle “Uluslararası İlişkiler” bölümünü okumaya karar veriyor.

Sonrasında ise “Yazılım Mühendisliği” ve “Gıda Mühendisliği” şile eğitiminin devamı gelecektir. Ailesinin manevi desteğini hep sırtında hissettiğini ve başarısını onlara borçlu olduğunu da ekliyor.

Yaşam Ayavefe’nin Kariyer Hayatı

Günümüzde güncel olarak Milaya Sermaye Ltd. şirketlerini faal olarak sürdürmektedir. Yönetim kurulu başkanlığı ve şirketin faal çalışanı olarak devam etmektedir. Son yapılmış olan Kıbrıs otel inşaat projesi güncel işleri arasındadır.

2003-2008 yılları arasında çalıştığı Ayavefe Ltd – Telekomünikasyon/Ceo hizmetinin kendisine çok şey kattığını sıklıkla söylüyor. Bu sayede birbirinden farklı insanlara hizmet sunmanın önemini anlayarak işine devam ediyor. Zaten yine aile şirketi olduğu için yardım alabileceği ve işi öğreneceği değerli insanlarla çalışmıştır.

Bir Yaşam Ayavefe ekibinin parçası olmak için de çok çalışkan olmak gerekiyor. Genç girişimcilere kapısı her zaman açıktır. “Yeter ki onlar istesin ve üretsin” diyor. Dönemsel olarak zaman zaman yeni kişiler için de şirkette alım yapılıyor. Başvurular titizlikle inceleniyor. İşe alacakları kişinin baktıkları tek şey ise üniversite diploması değil.

Aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri de büyük önem arz ediyor. Her yaştan insanın katılabileceği ve faal görev alacağı işler var. Milaya Sermaye Şirketi yönetim ekibi her sene en az üç farklı sosyal proje gerçekleştiriliyor. Bu sosyal projeler bir sonraki seneye aktarılmıyor. Hepsi vaat edilen sürede gerçek hale geliyor. Sonrasında ekip tarafından yeni hayalleri hayata geçirme fırsatı doğuyor.

Ayavefe Limited Şirketi ve Projeleri

Yakın zamanda Kıbrıs’ta başlayan otel inşaat şirketin güncel projesi olarak sunulmuştur. Yönetim kurulunun yaptığı açıklamada ülkemiz adına oldukça sevindirici. 126 işçinin aralıklı olarak Türkiye’den Kıbrıs’a inşaat için gönderildiğini belirtiyorlar. Bunun hem ülkemize hem de işçi ailelerine faydası elbette tartışılmaz.

Aile üyeleri ve Yaşam Ayavefe beraberliği neticesinde başlayan mimari projelere artık yatırım alanı da eklenmiş durumda. Bu konuda ülkede önemli bir açığın olduğunu vurguluyorlar. Hem güvenilir olmak hem de çağdaş teknolojiye sahip olmak çok önemli.

Çift Diploma İle Çifte Hizmet

Uluslararası ilişkileri okurken yazılım mühendisliğine meraklanan Yaşam Ayavefe için bu iş ilk zamanlar zor olmuş. “Çok zor ve önemli iki bölümü eş zamanlı okumak elbette kolay değildi” diyor kendisi. Üstelik öğrenciliğe ek olarak şirkette faal olarak çalışmaya da devam etmiş.

Ülkemizde ve dünyada çok önemli olan yazılım mühendisliği de önemli. Bu sayede yatırım kapital şirketlerinde güvenli danışmanlık hizmeti sunuyor. İnsanların özellikle paralarını emanet ettiği bir işte güven ve eğitim en önemli kriterler.